SERDECZNIE WITAMY W NASZYM DOMUSerdecznie witamy Państwa na stronie internetowej naszego domu pomocy społecznej. Jesteśmy jednostką organizacyjną Gminy Cieszyn powołaną uchwałą nr XVIII/170/99 z dnia 25 listopada 1999 roku Rady Miasta Cieszyna. dom spokojnej starości Nasz Ośrodek udziela pomocy osobom starszym, działa na podstawie ustawy o pomocy społecznej i przepisów wykonawczych. Dom Spokojnej Starości wpisany został do rejestru domów pomocy społecznej, który jest prowadzony przez Wojewodę Śląskiego (pozycja PS/II/9014/155/09). Przeznaczony jest dla 65 mieszkańców, osób w podeszłym wieku. Nadzór nad działalnością sprawuje Burmistrz Miasta Cieszyna.

Dom usytuowany jest na obrzeżach miasta. Ogród wokół Domu graniczy z ogródkami działkowymi, ogrodem przedszkola oraz drogą gminną. W pobliżu znajduje się przystanek komunikacji miejskiej. Zarówno Dom, jak i jego otoczenie przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Ośrodek dysponuje pokojami dwuosobowymi z pełnym węzłem sanitarnym. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z rehabilitacji, zajęć kulturalno-oświatowych, terapii zajęciowej i siłowni pod chmurką. Mają do dyspozycji świetlicę, pokój dzienny, kaplicę ekumeniczną. Zapewnione jest pełne wyżywienie z uwzględnieniem różnorodnych diet. Wykwalifikowany personel sprawuje całodobową opiekę nad Mieszkańcami.

Dbamy, aby panowała atmosfera rodzinna, tak by Mieszkańcy mieli pewność, że znaleźli stałą oazę i czuli się współgospodarzami swego Domu. Nadrzędnym naszym celem jest zapewnienie Mieszkańcom dobrego samopoczucia, bezpieczeństwa i godziwych warunków życia.